Vydavatelství břevnovského kláštera


NOVINKY | KNIHY DOSTUPNÉ U KNIHKUPCŮ | KNIHY VYPRODANÉ | ZPRÁVY A REDAKCE


Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty zachovává starobylou tradici a zabývá se skromnou publikační činností. Předpokládá se, že ve středověku tu bylo scriptorium (písárna), v němž se »publikovaly« — tedy opisovaly a zdobily — knihy nutné pro bohoslužebný provoz, sbírky kázání či historické záznamy. Dnešní publikační činnost břevnovského kláštera chce uspokojit ty čtenáře, kteří mají — ať už osobní, nebo odborný — zájem o vznik a dějiny mnišství, o spiritualitu a literární památky raného křesťanství, o benediktinské světce a působení českých benediktinských klášterů. Pro ně vznikla v roce 1999 edice Pietas benedictina. V roce 2019 čítá třiadvacet vydaných »sešitů«. Na těchto stránkách najdete informace o všech knihách a ty, které máme ještě na skladě, si tu můžete objednat.

Historii prvních deseti let edice popisuje článek Ondřeje Koupila „Pietas benedictina: deset let zpřístupňování pramenů mnišství v břevnovském klášteře, a co tomu předcházelo“ (časopis Knižnica, 2009, roč. 10, č. 6, s. 41–45, přečtěte si ho ve formátu PDF).

Edici Pietas benedictina je věnován také část rozhovoru Petra Šrámka s Ondřejem Koupilem v pořadu Vizitka na stanici ČRo Vltava (21. listopadu 2017).

V časopise Církevní dějiny (17/2015) byla uveřejněna redakční anketa s názvem »Nejzajímavější česká kniha v oboru církevních dějiny po roce 1989. Příznivce edice Pietas benedictina může těšit, že v ní vynikla i dvojsvazková kniha Václava Ventury Spiritualita křesťanského mnišství 1–3. Slova Jiřího Hanuše a Martina Wernische o tomto kompletu z let 2006–2010 najdete tady.

Poslední aktualizace webu edice Pietas benedictina: 210315.


NOVINKY | KNIHY DOSTUPNÉ U KNIHKUPCŮ | KNIHY VYPRODANÉ | ZPRÁVY A REDAKCE


Kde knihy nakupovat

► BŘEVNOVSKÝ KLÁŠTER KNIHY NEZASÍLÁ — využijte služeb e-shopů.

► V záhlaví stránky nebo tady POKLEPEJTE na položku »knihy dostupné u knihkupců«, najděte tu pravou knihu a potom si vyberte jeden z odkazů na e-shopy, které ji nabízejí.

► Knihy lze zakoupit také osobně v klášterním obchůdku v bývalé sýpce v břevnovském klášteře — zveme k návštěvě břevnovského kláštera s možností občerstvení duchovního i fyzického.

► O tom, jak se knihy prodávají v e-shopech a kam se zasílají, informují tyto obchody a břevnovský klášter to nemůže přímo ovlivňovat.

► Chcete-li napsat redakci edice Pietas benedictina, využijte adresu pietas.benedictina[et]seznam.cz.


Preferované obchody mimo břevnovský klášter:

► e-shop Stará škola (zásilky do České republiky i na Slovensko,
    případně jinam po Evropě): https://www.staraskola.net/knihkupectvi

► knihkupectví Oliva (zásilky jen do České republiky): www.oliva.op.cz 

► e-shop karmelitánského nakladatelství www.ikarmel.cz

► Objednáváte-li ze SLOVENSKA, doporučujeme e-obchody Stará školaZachejRosa a Artforum. V případě, že kniha není v těchto e-shopech na skladě, žádejte, aby byla dodána.

► ŽÁDEJTE naše knihy u svého oblíbeného knihkupce.


Distribuce:

► Provozujete-li knihkupectví, obracejte se na distribuci Stará škola nebo Karmelitánské nakladatelství — v České republice i na Slovensku.