Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty

Vítejte na stránkách Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově, nejstaršího mužského kláštera v českých zemích.

Cílem těchto oficiálních klášterních stránek je poskytnout vám možnost seznámení s dějinami mnišství, historií břevnovského kláštera, s dnešní benediktinskou komunitou a farností.
Na stránkách následujících se můžete dozvědět více o vydavatelských aktivitách kláštera, možnostech prohlídky areálu, aktuálním dění kulturním (např. koncertech a výstavách).
Poté se můžete seznámit s dalšími nabídkami pro návštěvníky –  reprezentační sály kláštera jsou využívány též k nejrůznějším společenským akcím, v areálu najdete také hotel Adalbert, Klášterní šenk a v postupně renovované klášterní sýpce další služby.
V blízkosti břevnovského kláštera se nachází poutní areál na Bílé Hoře, jehož část byla adaptována pro klášter benediktinek z komunity Venio.

Vážení návštěvníci, jste vítáni samozřejmě nejen na těchto stránkách, ale také na místech, o nichž vám zde nabízíme základní informace.

Základní kontaktní údaje najdete níže v zápatí stránky, úplný přehled na stránce »Kontakty«.

Bezpečnostní pokyny v areálu břevnovského kláštera (pdf)

Úvod – fotogalerie

Interaktivní plánek areálu (kliknutím na objekt zobrazíte podrobnosti)

Kostel sv. Markéty Hotel Adalbert*** Klášterní šenk Klášterní sýpka: fortna, infocentrum, vstupenky, výčep Farní úřad Konvent (klauzura) Prelatura Pavilon Vojtěška Pivovar Autoservis Hlavní brána