Svatby v klášteře

V kostele svaté Markéty lze uzavřít pouze církevní sňatek. Vzhledem k tomu, že každý sňatek je věcí navýsost individuální, je nezbytné projednat všechny potřebné náležitosti s farářem.


Civilní svatební obřad
Pro snoubence, kteří nejsou pokřtění, lze v areálu kláštera uspořádat civilní svatební obřad.
Pro tyto účely jsme pro Vás připravili dvě varianty.

První varianta: v zahradě
Klášterní zahrada je veřejnosti přístupný park, nemůžeme tedy zaručit úplné soukromí. Proto jsme pro Vás vybrali louku za pavilonem Vojtěška, která poskytuje více soukromí, potřebného pro uspořádání svatebního obřadu. V jiných částech zahrady obřad není možný.
V případě nepřízně počasí se obřad uskuteční v horním sále pavilonu Vojtěška s kapacitou 40–50 osob, většinou stojících.

V ceně je stůl pro oddávajícího, základní kytice na stůl, tác na prsteny, židle (32 ks), slavobrána, přípitek pro pět osob. Snoubenci mohou vjet do areálu a zaparkovat u kostela dle instrukcí pověřeného pracovníka kláštera. Ostatní hosté musí využít parkoviště před areálem kláštera.

Druhá varianta: v Tereziánském sále

Tereziánský sál je největší a nejkrásnější ze sálů v prelatuře kláštera.
V ceně je stůl pro oddávajícího, základní kytice na stůl, tác na prsteny, židle (do 100 ks), přípitek pro pět osob. K dispozici je klavír – klavíristu je potřeba si domluvit.
Snoubenci a rodinní příslušníci (max. 10 aut) mohou parkovat na parkovišti u prelatury. Ostatní hosté musí zaparkovat na parkovišti před areálem kláštera.
V prostorách kláštera je zákaz kouření, rozhazování rýže, okvětních lístků, konfet, foukat bublifuk apod.

Ceník (včetně DPH)

Obřad v zahradě  8000,- Kč
Tereziánský sál 15 000,- Kč

Pronájem je na 90 minut celkem; 30 min před obřadem se mohou scházet hosté a hodinu máte na obřad, focení a gratulace. Poté je třeba prostor obřadu opustit, k fotografování pak lze využívat zbylou část areálu a zahrady.

Termín Vašeho obřadu je třeba domluvit také na matrice manželství odboru vnitřních věcí ÚMČ Praha 6.

V případě jakýchkoliv dotazů, nebo pro domluvení (nezávazné) prohlídky prostor nás neváhejte kontaktovat: klaster[zav.]brevnov.cz

 

Svatební hostina

V břevnovském klášterním areálu lze uspořádat hostinu buď v Klášterním šenku, nebo v reprezentačních prostorech kláštera. Na poskytování gastronomických služeb má v našem klášteře exkluzivitu firma In Catering (brevnov[zav.]incatering.cz), se kterou je potřeba domluvit veškeré podrobnosti.
Svatební den patří mezi nejdůležitější v životě, a tak i svatební hostině je zapotřebí přikládat náležitou pozornost, protože dojem z ní je obvykle tím, na co se vzpomíná ještě po letech. Stovky svateb, které jsme dosud spolupořádali vám budiž zárukou, že se na nás můžete bez obav obrátit i vy.

Rádi pomůžeme i s ostatními službami, které se ke svatbě vážou. V Hotelu Adalbert můžete ubytovat přespolní svatebčany a mít zde po celý den k dispozici zázemí v hotelovém apartmá.

 

Květinová výzdoba

Máte-li zájem o zajištění květinové výzdoby, svatební kytici apod., můžete se spolehnout na služby Květinářství Arnapi.

 

Fotografie z obřadu

Přejete-li si profesionální fotografie z vaší svatby, můžete se obrátit na Michaelu Antůškovou

© Benediktinské arciopatství

novinky

vstup do obrazárny

obrazárna