Ekologický hotel Adalbert

Hotel Adalbert se v roce 2006 stal prvním ekologickým hotelem v České republice. Současně se tak stal prvním subjektem, který u nás získal certifikát „Ekologicky šetrná služba“. Ubytovat se můžete v jednom z 23 pokojů (úhrnem 44 lůžek).
Kromě ubytování lze uspořádat konferenci v jednom ze 3 hotelových salonků s kapacitou 6, 25 a 40 osob (školní uspořádání).

Historie hotelové budovy

Hotel Adalbert se nachází v patrové budově na půdorysu písmene „U“, která je torzem bývalého konventu, založeného opatem Tomášem Sartoriem r. 1668. Sartoriův konvent je dokladem nejstarší nadzemní stavby areálu kláštera, realizované před jeho velkou přestavbou počátkem 18. století.

V roce 1737 byl konvent podle plánů Kiliána Ignáce Dientzenhofera přestavěn na klášterní špitál a po ubourání severního křídla získal dnešní podobu. Od počátku 19. století sloužil Sartoriův konvent jako správní budova kláštera a po roce 1950 jej Ministerstvo vnitra jako výcvikové středisko. Agenti kontrarozvědky se zde cvičili ve sledování cizinců. Zbytek kláštera pak sloužil jako archív, čítajíci 17 km svazků.

Nová etapa tohoto historicky cenného objektu započala jeho rekonstrukcí v roce 2003 a přeměnou na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů Břevnovského kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta).

Ubytujte se v hotelu Adalbert, kde se tradice snoubí s nejmodernějšími trendy!

ekoznacka.png,

© Benediktinské arciopatství

novinky

vstup do obrazárny

obrazárna